smolka.sk, s.r.o.

Obrazové lišty, blondelové rámy, maliarské šepsované plátno, pasparty, obrazové očká, galerijný závesný systém, stroje a príslušenstvo pre rámovanie

Anketa

Poznáte alebo ste sa už stretli s obrazovým závesným systémom?
 

QR code

História firmy

História našej rodinnej firmy siaha do polovice minulého storočia, kde p.Juraj SCHÜRGER stretáva niekedy v roku 1949 oravskú maliarku Máriu Medveckú a začína sa tvoriť ich priateľstvo a následná spolupráca. Spolu s jej manželom Ctiborom Belanom, výtvarníkom a už vtedy uznávaným znalcom umenia, spoznáva svet výtvarného umenia a potreby výtvarníkov takmer na celom Slovensku. Za čias hlbokého socializmu, po nociach, tajne v pivnici rodinného domu vznikali prvé šepsované plátna, rámovali sa prvé obrazy.

V roku 1989 vzniká ako jedna z prvých súkromných galérii ART-Galéria SCHÜRGER a p.SCHÜRGER st. sa môže naplno venovať svojej záľube. Naplno rozbieha jedinečné a nenapodobiteľné rámovanie obrazov, čo okrem takmer všetkých špičkových výtvarníkov Slovenska oceňuje pri osobnej návšteve v roku 2007 aj top management jednej z najväčších svetových firiem zaoberajúcich sa výrobou obrazových líšt, firmy LIRA, obrazové lišty a rámy, a.s. Český Krumlov.

V roku 1992 preberá p.SCHÜRGER František (syn p.SCHÜRGERA) starostlivosť o zásobovanie rámarov obrazovými lištami a rámarskou technikou. Zakladá veľkoobchod s obrazovými lištami a vďaka svojej poctivej práci sa postupne stáva lídrom v predaji obrazových líšt LIRA na Slovensku.

Takisto v roku 1992 p.SMOLKA Ján (zať p.SCHÜRGERA) preberá výrobu maliarskych šepsovaných plátien na klinových rámoch. Aj vďaka mimoriadne kvalitnému šepsu a poctivému ručnému spracovaniu, získavajú výrobky jeho firmy STEVA čoraz väčšiu popularitu hlavne v zahraničí. Postupne sa export výrobkov stáva nosnou časťou výroby a výrobky sú postupne predávané do Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Francúzska, Belgicka. O vysokej kvalite výrobkov svedčí aj niekoľkoročná spolupráca s firmou BOESNER GmbH.

V roku 2004 Stanislav SMOLKA (vnuk p.SCHÜRGERA) zakladá novú obchodnú spoločnosť smolka.sk, s.r.o. a postupne preberá veľkoobchod s obrazovými lištami. Narastajúce požiadavky a náročnosť zákazníkov vedie k postupnému zväčšovaniu veľkoobchodu a po prvýkrát v histórii veľkoobchodu sa dostávame cez tisíc permanentne ponúkaných a uskladnených obrazových líšt v našom sklade.

V roku 2005 prichádza do firmy Martin SMOLKA (vnuk p.SCHÜRGERA) a preberá zodpovednosť za oblasť východného Slovenska a postupne preberá obchodné aktivity týkajúce sa maliarskych šepsovaných plátien. V tomto období prichádzajú aj prvé požiadavky na zásobovanie obrazovými lištami zo zahraničia.

Naša spoločnosť získala dôveru top managementu firmy LIRA, obrazové lišty a rámy, a.s. a v roku 2006 sa stávame oficiálnym certifikovaným distribútorom pre Slovenskú republiku. V polovici roku 2006 nadväzujeme spoluprácu s firmou STAS Picture hanging systems BV, Holandsko a v roku 2007 sa stávame certifikovaným obchodným zastúpením firmy STAS pre Slovenskú republiku.

V roku 2009 naša spoločnosť získava dôveru spoločnosti The Fletcher-Terry Company, U.S.A. a stáva sa jediným priamym distribútorom tejto renomovanej spoločnosti pre slovenský trh.V tomto roku prechádza aj výroba maliarskych šepsovaných plátien pod našu spoločnosť.

Rok 2010, nadnárodná spoločnosť Royal DSM B.V. Holandsko, našla svoje zastúpenie na slovenskom trhu. V marci, po podpise zmlúv o výhradnom zastúpení sa stáva naša spoločnosť priamym importérom špičkového obrazového skla ®claryl pre Slovenskú republiku.

Vďaka vysokému kreditu spoločnosti v zahraničí sa od roku 2011 stávame priamymi zástupcami spoločností Moorman Karton Weesp B.V. Holandsko, Logan Graphic Products, Inc. U.S.A. a CASSESE SARL. Francúzsko pre Slovenskú republiku.

2012 - ponuku rozširujeme o nového dodávateľa špeciálneho obrazového skla Artglass od spoločnosti SIA GroGlass, LV a stávame sa výhradným importérom tohto jedinečného skla pre Slovenskú republiku, do ponuky tak pribudlo aj špeciálne muzeálne sklo s vysokou UV ochranou.

2013 - naša spoločnosť sa stáva výhradným dovozcom špeciálneho obrazového skla Clarity® od spoločnosti Larson&Juhl, USA a do ponuky zaraďujeme aj špičkové obrazové plexisklá Plexiglass®.

2016 - uvádzame na slovenský trh revolučnú novinku v oblasti moderných rámov. Firma Good Framing, s.r.o. uviedla na trh pod značkou NuWal modernú kolekciu rozoberateľných rámov a my sa stávame ich priamym zastúpením pre Slovenskú republiku.

 

 

Hľadať výraz